VOĆNE KISELINE
Voćne kiseline poznate još kao AHA , BHA, PHA kiseline vrlo učinkovito djeluju na različite nedostatke na koži. Njihovo blagotvorno djelovanje bilo je poznato još u doba Kleopatre koja se kupala u kiselom mlijeku, a stare Rimljanke su za njegu kože koristile talog koji ostaje nakon vrenja vina. Naše bake su po koži trljale limun i tako izbljeđivale mrlje po licu i rukama.
Voćne kiseline
Voćne kiseline vrlo učinkovito djeluju na različite nedostatke na koži. Njihovo blagotvorno djelovanje bilo je poznato još u doba Kleopatre koja se kupala u kiselom mlijeku, a stare Rimljanke su za njegu kože koristile talog koji ostaje nakon vrenja vina. Naše bake su po koži trljale limun i tako izbljeđivale mrlje po licu i rukama.Ove kiseline nalazimo u prirodi, u supstancijama voća, kiselom mlijeku i šećernoj trsci. Najpoznatije su glikolna, mliječna i vinska, a u novije vrijeme u ovu grupu ubrajaju se i limunska i salicilatna kiselina.
Princip djelovanja pilinga za lice može se brzo objasniti – tijekom kozmetičkog tretmana odstranjuju se površinske odumrle stanice kože. Pritom se na kožu nanosi tvar koja sadrži čvrste čestice ili “kemijski” aktivne sastojke. Trljanjem ili četkanjem, a potom ispiranjem, mrtve stanice uklanjaju se mehanički (“abrazivnim česticama”) ili u reakciji s kiselinom. Metoda primjene nježne kiseline dokazano je učinkovita kod pilinga lica pri čemu su popularni pilinzi voćnim kiselinama.
PILING ZA LICE
VOĆNE KISELINE
Što se događa tijekom primjene pilinga voćnim kiselinama?
Nanesena tekućina snižava pH-vrijednost kože i tako se razgrađuju mrtve stanice kože. Piling djeluje na sljedeći način: voćne kiseline prodiru kroz kanale pora u srednji sloj kože. Tamo molekule kiseline osiguravaju koagulaciju i odbacivanje peptida u gornjem sloju kože. U međuvremenu se srednji sloj inkapsulira i obilno je opskrbljen krvlju, što pokreće prirodni “proces zacjeljivanja” u kojem se koža puni novim kolagenom.
VIŠESTRUKO BLAGOTVORNO DJELOVANJE
– pospješuju ljuštenje i odstranjivanje odumrlih stanica epiderme – površinskog sloja kože (keratolitičko djelovanje)
– stimuliraju obnavljanje i regeneraciju kože
– isušenoj koži vraćaju vlažnost i vitalnost
– uklanjaju sitne, površinske bore i smanjuju duboke
– izbljeđuju pigmentacijske mrlje i ožiljke od akni
– kod masne i nečiste kože čiste i smanjuju proširene pore te dovode do općeg poboljšanja tena i smanjenja mogućnosti ponovnih upala
Stupanj njihove učinkovitosti ovisi o sastavu kiseline, koncentraciji, pH vrijednosti proizvoda, kao i o pravilnoj i stručnoj uporabi. Ovisno o proizvođaču, koncentracije kiselina u profesionalnim tretmanima kreću se od 20 do 70 posto, a u preparatima za kućnu uporabu od osam do 10 posto.
Kome se preporuča tretman voćnim kiselinama - Svima koji imaju određene indikacije, a zbog njihova blagotvornog djelovanja i svima onima koji žele poboljšati opći izgled i stanje kože.
VOĆNE KISELINE
VRSTE VOĆNIH KISELINA
AHA – kiseline -prodire u dublje slojeve kože jer se sastoji od najmanjih molekula te koži daje blistavost, uklanja mrtve stanice i poboljšava kvalitetu i tonus kože, pogotovo zrele.
- GLIKOLNA KISELINA (Acidum Glycolicum)
- MLIJEČNA KISELINA (Acidum Lacticum)
- VINSKA KISELINA (Acidum Tartaricum)
- JABUČNA KISELINA (Acidum Malicum)
- LIMUNSKA KISELINA (Acidum Citricum)
BHA – kiselina
- SALICILNA KISELINA (Acidum Salicylicum) koja se preporučuje kod tretiranja akni, prištića i ostalih upalnih procesa jer ubija bakterije, smanjuje crvenilo i čisti pore jer je jedina topiva u mastima ,
PHA – kiseline (glukonolakton, polihidroksilne kiseline ) –
NOVA GENERCIJA KISELINA
sastoje se od većih molekula pa djeluju na površini kože. PHA kiseline ne povećavaju osjetljivost kože na UV zračenje kao što to rade AHA kiseline i zbog toga su pogodne za ljude s dermatitisom i rozacejom. Uklanjaju mrtve stanice kože kao blagi eksfolijant uz fotoprotektivno djelovanje, odnosno sprječavaju starenje kože koje nastaje uslijed djelovanja slobodnih radikala i reduciraju fotosenzitivni efekt sunca.
Prednosti pilinga voćnim kiselinama
Uslijed otpuštajućeg učinka kiseline u dodiru s kožom uklanjaju se odumrle stanice kože. Redovitom primjenom može imati niz pozitivnih učinaka. Koža izgleda ujednačenije, ten je pročišćen. Osim poboljšanja vida, piling voćnim kiselinama može biti koristan i za kožu kao sam organ. Nježnim pilingom možete potaknuti obnovu kože i stvaranje kolagena. Ovakav tip regeneracije može održati kožu mekom i elastičnom te može smanjiti nepravilnosti na koži u nekom određenom razdoblju.
Idealana je za :
Piling voćnim kiselinama za problematičnu kožu
Redovit piling voćnom kiselinom može biti koristan kod uklanjanja nepravilnosti kože. Odumrle stanice ne samo da uklanjaju sjaj kože nego mogu začepiti pore. Ako se sebum i znoj ne odstrane pravilno, ostaju prištići i miteseri. Piling može biti idealan dodatak toniku za lice, gelu za umivanje lica i drugim proizvodima protiv prištića i mitesera. Kod pilinga voćnim kiselinama obično se vidi primjetna razlika prije i poslije u porama jer se optički smanjuju.
Djelovanje pilinga voćnim kiselinama
Za razliku od mehaničkog pilinga, pri djelovanju voćne kiseline odumrle stanice kože na licu se ne odstranjuju mehaničkim putem, nego se otapaju. Taj proces potiće bazne stanice kože da proizvode nove stanice koje buraju stare slojece ostećenih stanicca na površinu samim time se koža obnavlja. arezultat je mlada obnovljena koža bez estetckih nedostataka. .
VOĆNE KISELINE
Tretman voćnim kiselinama prikladan je za svaki tip kože, masnu, suhu ili mješovitu. Međutim, ako patite od bolesti kao što su neurodermatitis, rosacea te herpes ili iz drugih razloga imate upaljenu kožu lica, bolje je izbjegavati pilinge kiselinom. Čak i ako imate vrlo osjetljivu kožu, trebali biste potražiti savjet kozmetičara.
Tretmani voćnim kiselinama izvode se u kurama od šest do 10 tretmana , s tim da se dolazi jednom do dva puta tjedno. Obavezan je pach test za testiranje mogućih alergiskih reakcija .
Provodi se dan prije tretmana, na području vrata, pregibu lakta ili unutarnjoj stranipodlaktice gdje je koža dovoljno osjetljiva da pokaže moguću neželjenu reakciju.
Tijek tretmana :
koža se najprije očisti od šminke, a potom se dodatno odmašćuje specijalnim pre-peel preparatom
voćne kiseline nanose se vrlo precizno mekanim aplikatorom, izbjegavajući područje neposredno u blizini očiju i usana
tijekom djelovanja kiselina potreban je nadzor stručne osobe radi praćenja reakcije kože i eventualne pojave iritacije
nakon tri do 10 minuta (ovisno o koncentraciji i specifikaciji određenog proizvođača) kiselina se neutralizira posebnim, za to određenim preparatom i dobro ispere vodom
potom se na kožu nanosi hidratantna maska koja osigurava dovoljno vlažnosti mladim stanicama kože i štiti je
tretman završava nanošenjem hranjive kreme s UV filtrom.
Ovisno o cilju tretmana koristi se ili kombinacija ili ciljana voćna kiselina .
U ponudi salona imamo ove vrste kiselina :
Ferulinska kiselina Za zrelu, suhu kožu bez čvrsoće i elastičnosti, protiv akni vulgaris i ožiljaka
– za sivu, umornu kožu s hiperpigmentacijom
– protiv akni vulgaris i ožiljaka od akni
– protiv starenja kože
– poboljšava stanje kože i tonus, štiti epidermu
– smanjuje stvaranje slobodnih radikala i štiti stanice od štetnih čimbenika
Amlkompleksna kiselina (azelainska, mandelna i mliječna)
– tri vrste kiselina – azelainska, mandelna (bademova) i mliječna
– protiv bora (zaglađuje ih)
– za hipermigmentacijsku kožu
– nježno exfolira mrtve stanice kože
– poboljšava teksturu
– optimalno posvjetljuje sunčane mrlje
– antibakterijski i protuupalno
– obnavlja stanice kože, regulira lućenje sebuma
Mandelinska kiselina
– djeluje protuupalno i protiv bora
– snažan antibakterijski učinak, ublažava upale
– smanjuje erupcije na koži
– peeling mrtvih stanica
– poboljšava teksturu kože
– protiv bora (izglađuje bore)
– posvjetljava sunčane mrlje
Glikolna kiselina
– ljušti stratum corneum
– zaglađuje ožiljke od akni
– podržava obnavljanje i regeneraciju dermisa
– povećava apsorpciju korištene kozmetike za njegu.
Askorbinska kiselina vitamin C + vinska kiselina
– na bazi vitamina C i vinske kiseline
– protiv staračkog izgleda
– regeneracija i obnova, hidratizira
– peeling mrtvih stanica kože
– antioksidans, štiti stanice od slobodnih radikala
– izjednačava tonus i uljepšava boju kožu
– kombinacija sa vinskom kiselinom daje učinak savršenog izglađivanja
VOĆNE KISELINE
O čemu treba voditi računa – Veće koncentracije AHA kiselina, nižeg pH, izazivaju i jače ljuštenje što dovodi do intenzivnijeg obnavljanja kože, ali mogu izazvati i jaču iritaciju kože. Ako se koriste preparati s UV filtrima, ne treba ih prekidati.
- nemojte se šminkati odmah nakon tretmana. Pričekajte najmanje 24 sata prije nego to učinite.
- izbjegavajte samotamnjenje, bazene pa čak i aktivnosti pri kojima se znojite do tri dana nakon pilinga.
- uklanjanje dlačica na licu, primjerice kremom za depilaciju, treba izbjegavati sedam dana.
- sa sunčanjem i solarijem pričekajte najmanje dva tjedna.
Stanje nakon tretmana – Izgled kože nakon jedne kure kiselinama znatno je poboljšan, koža je blistava i zategnuta, vraća joj se prirodna ružičasta boja, ožiljci od akni i druge mrlje puno su bljeđi i manje vidljivi, bore su znatno pliće, a cijelo lice odiše neobičnom svježinom!
Kome se preporuča tretman voćnim kiselinama – Svima koji imaju određene indikacije, a zbog njihova blagotvornog djelovanja i svima onima koji žele poboljšati opći izgled i stanje kože.
U ponudi salona nudimo tretmana